„Na codzień karmię moją córeczkę Anię piersią. Butelka trafiła do mnie w przeddzień planowanego dłuższego wyjścia, co mnie bardzo ucieszyło, z tym, że musiałam dokupić do niej inny smoczek, córeczka akurat rozpoczynała swój czwarty miesiąc życia. Trochę się denerwowałam tym, czy Ania będzie w ogóle chciała pić mleko z butelki (i czy mąż sobie da radę;)). Jestem bardzo zadowolona, bo mała po kilku próbach bez problemu wypiła mleko na rękach tatusia.

Ucieszona pierwszym sukcesem, postanowiłam, że chociaż raz w tygodniu się wyśpię i oddałam nocne karmienie tacie, oczywiście z butelki, mała Ania tym razem załapała od razu, więc na pewno będziemy ją teraz częściej wykorzystywać.

Anię karmię co trzy godziny i bardzo ciężko było mi gdzieś wyjść bez niej, a butelka dała mi takie poczucie niezależności (chociaż odrobinę:)), które, mam wrażenie, że straciłam wraz z przyjściem na świat naszego aniołka, no i trochę dłuższy sen.”

Magdalena, mama Ani

„Świetny kształt smoczka sprawił, że córka nie połykała powietrza podczas łapczywego jedzenia, nie ma przez to kolek, a ja mam święty spokój :) Ja jestem bardzo zadowolona z naszej nowej butelki, myślę że moja córka jeszcze bardziej. Zaczęła też sama sobie ją przytrzymywać podczas jedzenia!

Dajemy 10/10 punktów!

Katarzyna, Solec Kujawski

Mój mały Piotruś to największy skarb na świecie. Dlatego tak bardzo dbam o jego bezpieczeństwo oraz prawidłowe odżywianie. Kiedy zaczęłam go karmić butelką Step Up New mój synuś przy każdym karmieniu jest wyraźnie zadowolony i spokojny, natomiast po jedzeniu zapada w spokojny sen."

Danuta, mama Piotra

Miałam przyjemność zostać Testerką w Wielkim Teście butelki Step Up New.


Już nie pierwszy raz spotkałam się z marką Chicco. Przy moim pierwszym dziecku używałam produktów tejże firmy, wiec miałam nadzieję, że i tym razem się nie zawiodę! :)

Butelkę do testu odebrałam w Warszawie, przekazała mi ją bardzo sympatyczna Pani w sklepie „Wszystko dla dziecka”. Od razu, gdy tylko wróciliśmy całą rodzinką do domu, zabraliśmy się za testowanie. Tak naprawdę Testerem była moja 2-miesięczna córka, która z radością przystąpiła do testu, wiedząc, że każda okazja do jedzenia jest dobra :D


DZIEŃ 1

Zaczęliśmy od przestudiowania opakowania.


Choć nie znaleźliśmy na nim opisu po polsku, to i tak już sama grafika w bardzo przejrzysty sposób pokazywała na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze smoczka czy też samej butelki i czego możemy się spodziewać otwierając opakowanie :-)
Po otwarciu naszym oczom ukazała się super buteleczka oraz instrukcja obsługi ;)


Buteleczkę oczywiście przed użyciem wyparzyliśmy, następnie dłonią ściągnęłam odpowiednią ilość mleka (choć "odpowiednia ilość" to i tak zawsze za mało dla mojej córki :) ) i przystąpiliśmy do właściwych testów :)


Córka od razu łapczywie i bez problemu chwyciła za ukośny smoczek od butelki. Nie miała problemu z ssaniem, a wręcz było jej tak dobrze, że prawie przy jedzeniu zasnęła (pewnie myślała, że karmie ją bezpośrednio "z fabryki" ;) ). Później nastąpiło komisyjne "odbicie się" po jedzeniu i pierwszy dzień testu minął pozytywnie.
Butelkę bez problemu umyłam, łatwo dostałam się w każdy zakamarek :)


DZIEŃ 2

Do butelki nalałam większą ilość mleka. Muszę przyznać, że całe mleko spływało do smoczka, nic nie zostawało na dnie butelki, a obawiałam się tego. Na szczęście było to dla mnie miłe zaskoczenie, bo nie trzeba było specjalnie mocniej przechylać butelki, a Mała komfortowo piła sobie kolejne ze śniadań tego dnia :)


DZIEŃ 3

Kolejny dzień minął bez kolek, a więc system anty-kolkowy działa jak należy! :-) Ukośny smoczek rewelacyjnie dostosowuje się do maleńkich ust naszej córki i świetnie imituje kobiecą pierś, naśladując ją praktycznie idealnie (brakuje tylko dźwięku bijącego serca z butelki :P )


DZIEŃ 4

Butelka (a właściwie sam plastik) jest bardzo wytrzymała! Nasz czteroletni syn postanowił, że pomoże nam nakarmić córkę, lecz zamiast podać butelkę ze stołu, po drodze ją upuścił na podłogę – na szczęście obyło się bez strat ;) Smoczek jest szczelny, nic nie przecieka (nawet przy upadku), a plastik nie rysuje się od byle upadku.
Zauważyłam też, że podziałka na butelce nie zmywa się i mam nadzieję, że już tak zostanie, bo jest bardzo pomocna.


DZIEŃ 5

Jest to ostatni dzień naszego testowania, bo nie potrzebujemy już więcej sprawdzać – butelka Step Up New okazała się świetnym pomocnikiem przy karmieniu dziecka. Jest praktyczna, wytrzymała, o idealnym kształcie, zapobiega kolkom, Mała przez cały czas testowania ani razu nie miała kolki!, łatwo się czyści, a co ważne – kiedy nasza córka podrośnie, wystarczy zmienić smoczek na odpowiedni do jej wieku i butelka będzie służyć dalej! Na pewno się z nią nie rozstaniemy! Polecam wszystkim mamom! Butelka jest świetna i bezkonkurencyjna!"


Zuzanna z Córką

"Gdybym na samym początku mojej kariery z karmieniem piersią dostała tę butelkę ze smoczkiem 1 jestem przekonana, że mnie i mojej córce ta droga do przyjemnego naturalnego karmienia byłaby mniej bolesna."

Magdalena

"Przepływ mleka nie jest za szybki, ale i nie za wolny, co pozwala nam na podstawianie synka do piersi i do tego, by nadal chętnie z niej ssał. Butelka go nie rozleniwia, czego się obawialiśmy. a najważniejsze, że Adaś po karmieniu nie ma już czkawki ani kolki :-)"

Jacek

"Moje dziecko dotąd nie uznawało żadnej butelki. Każde próby kończyły się głośnym fiaskiem, a różnych rodzajów butelek próbowaliśmy ze cztery, każda polecana kolejno przez koleżanki - również matki. Teraz mój niebutelkowy syn pije z butelki! Po jedzeniu nie ma czkawki, wzdęć, kolek, bólów brzuszka. Jakość butelki jest rewelacyjna; włoska produkcja i sprawdzone materiały, z których robione są produkty dla dzieci, w szczególności te, które mają kontakt z żywnością jest nieoceniona z punktu widzenia bezpieczeństwa dziecka. Jako że miałam do czynienia z innymi butelkami (krótkie doświadczenia, ale mam porównanie), to wykonanie butelki Step Up New oraz jej jakość i kształt ogólny są doskonałe. Ogromnym plusem jest możliwość wymiany smoczków w ramach jednej butelki, co zapewne niedługo będę musiała uczynić. Kolejnym krokiem będzie zakup butelki o większej pojemności.
Moje dziecko ukochało sobie nową butelkę Step Up New od Chicco i ja również jestem pod wielkim jej wrażeniem. Przede wszystkim dlatego, że przekonała mojego syna do jedzenia z butelki i pozwoliła mamie na powrót do pracy, ale również ze względu na bardzo oryginalny wygląd i higieniczność. Bardzo się cieszę, że na nią natrafiłam!"

Katarzyna

"To nasza czwarta butelka i jedyna z której mój synek pije, mogę z pełną satysfakcją polecić ją każdej mamie!"

Aleksandra

"Jestem zachwycona butelką CHICCO STEP UP NEW 1, którą otrzymaliśmy do testowania! Nasza Pola ma teraz 1,5  miesiąca i często jestem zmuszona odciągać mleko (z czym też mam problem). Jednak zauważyłam, że karmiona mlekiem ze zwykłych butelek, a nawet butelką/smoczkiem anty-kolkowym różnych firm  - ma kolki, wzdęcia, często czkawkę i problemy z trawieniem. Wtedy też zgłosiłam małą i siebie do wielkiego testu butelek "Chicco - step up", my odebraliśmy naszą buteleczkę w sklepie "Bobas" w Olsztynie (Chicco Step Up New 1 dla noworodków, pojemność 150 ml). Po powrocie do domu razem z narzeczonym przyglądaliśmy się śmiesznemu smoczkowi umieszczonemu z boku butelki, przeczytaliśmy jednak, że dzięki zagiętej końcówce zawsze pozostaje wypełniony mlekiem - tak, jak pierś matki, ma działanie antykolkowe itp. Szczerze mówiąc nie pokładaliśmy wielkich nadziei w tej buteleczce, ponieważ już tak wiele różnych testowaliśmy. Jednak zdecydowaliśmy - PRÓBUJEMY.
Ku naszemu zaskoczeniu Pola od razu przyssała się do smoka i nawet, gdy mleko w butelce już się skończyło dalej chciała  ssać. Zaczęła chętniej jeść, a kolki? Zniknęły bezpowrotnie - nie wiem co bym zrobiła, gdyby nie ta butelka. Dokupiłam już drugą taką samą na zapas! Żadnych problemów żołądkowych, żadnych krzyków, jęków i gazów i myślę, że to głównie kwestia tej butelki. Oprócz zbawiennego działania na układ pokarmowy mojej córki, butelka jest bardzo starannie wykonana (spadła mi już kilka razy na podłogę i żadnych śladów zniszczenia). Wersja 150ml jest poręczna i taka póki co nam starcza. Wygodnie też się ją trzyma (bez porównania w stosunku do innych butelek, które ślizgają się w ręce). Komu polecam? Każdej mamie! Każdemu tacie! i wszystkim maluszkom - tym z problemami brzuszkowymi i tym bez. Wszystkim, którzy poszukują niebanalnych, innowacyjnych  i najlepszych rozwiązań dla swoich pociech!"

Kaja i Pola

"Testowaliśmy z moim partnerem butelkę Step Up New, która  pozwala na odpowiednie karmienie naszego syna Michała. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest odpowiednia do jego wieku, poprzez dopasowanie odpowiedniego kształtu smoczka do rozwoju synka. Jego ukośny smoczek  jest zawsze wypełniony mlekiem, co zapobiega wystąpienia kolki. Mój syn odkąd pije z butelki Chicco nie ma tylu czkawek.  Dzięki butelce Step Up New może wygodnie leżeć podczas karmienia. Będziemy jej używać :) oraz kupimy większą, gdy tylko Michałek podrośnie."

Zadowoleni Rodzice Michałka

"Nadszedł Dzień "Wielkich Testów"!
Pierwszy test to ostatni egzamin w sesji młodej mamy, a zarazem studentki. Drugi test to test butelki Step Up New. Bardzo chciałam, aby pod moją nieobecność synek mógł być karmiony w sposób, jak najbardziej zbliżony do naturalnego. i udało się! Butelka Step Up New 1 zdała test celująco - synek ssał z niej z przyjemnością, nie zakrztusił się ani razu, po karmieniu nie męczyła go czkawka ani kolka. Kształt smoczka jest wyjątkowy i sprawdza się znakomicie!"

Lidia z Synkiem

P.S. Młoda mama-studentka również zdała egzamin celująco :)

"Spróbowałem butelkę Chicco Step Up, ponieważ chciałem pomóc żonie w karmieniu naszej córeczki, a poza tym chciałem też się przekonać, jakie to uczucie móc karmić swoje maleństwo. Wszyscy wokół mówią, że przy karmieniu tworzy się wyjątkowa więź między rodzicem i dzieckiem. Też chciałem wiedzieć, jak to jest, przynajmniej po części.
Niestety przy pierwszych próbach zostałem odtrącony ... Udało się dopiero z butelką Chicco, która przywróciła mi wiarę w swoje możliwości. Od kiedy zacząłem jej używać do karmienia córeczki, jestem w stanie karmić ją regularnie, zwłaszcza przy nocnych lub porannych pobudkach."

Tata Marcin

"Delikatne wcięcie mniej więcej pośrodku butelki jest w mojej opinii strzałem w dziesiątkę. Pozwala wygodnie i przede wszystkim stabilnie trzymać ją podczas karmienia. Dla mnie jest to szczególnie ważne, gdyż mój synek jest bardzo energiczny i nawet w czasie karmienia dużo się rusza, trąca butelkę, kręci głową itd. Zawór dobrze odprowadza powietrze - widać uwalniające się bąbelki.
Wg mnie butelka na 5 :-). z tego, co zdążyłam się zorientować cena podobna do tych wcześniej dostępnych na rynku. Na pewno będę polecać i z chęcią przetestuję np. smoczek do kaszki."

Gabriela

"Butelkę oraz smoczek bardzo łatwo i szybko się myje (składa się tylko z trzech części. Nie ma dodatkowych rurek oraz uszczelek), nie pozostają na jej ściankach resztki pokarmu, również dobrze się z niej wypłukuje płyn np. do naczyń, nie przenika do niej jego smak i zapach. Moje dziecko od razu polubiło tę butelkę i na pewno przy najbliższej okazji zakupów kupię jeszcze jedną na zmianę."

Jowita i Adam

"Smoczek- rewelacyjne rozwiązanie!!! Po pierwsze mleko zawsze powoli napływało, więc nie trzeba było butelką kręcić czy ruszać, żeby spłynęło. Po 2 mały smoczek idealnie pasuje do małej buźki niemowlaczka. Po 3 karmimy się też piersią i przy tej butelce maluch chętnie ssie także pierś. Przy innych smoczkach, po przejściu z butelki na pierś maluch był niechętny do współpracy. Przy tej butelce i tym smoczku, wydaje mi się że nie zauważył różnicy ;)."

Anna

"Już na pierwszy rzut oka butelka wyglądała interesująco i naszą uwagę przykuł pochylony smoczek. Mąż, jak zobaczył, był zachwycony. Do tej pory niezbyt interesował się "gadżetami" i akcesoriami dziecięcymi, ale ta butelka przykuła jego uwagę na tyle, że sam osobiście musiał wykonać pierwsze karmienie.
Nasz synek nie chciał od urodzenia ssać piersi więc ściągałam mu swój pokarm i karmiony był butelką. Niestety miewa problemy z kolkami i testowaliśmy już 3 różne butelki. Te z klasycznym smoczkiem nie sprawdzają się w ogóle, bo synek nie chce ich ssać. Zastanawiałam się, czy maluszek będzie umiał ssać butelkę Chicco, ze względu na ten nietypowy smoczek. Okazało się, że jedzenie nie sprawiało mu najmniejszych problemów już od pierwszego karmienia. Dziecko ssało z zapałem butlę, a tatusiowi się ją wygodnie trzymało. Ten ciekawy smoczek nie tylko sprawia, że karmienie staje się wygodniejsze, ale też minimalizuje ilość powietrza, które dziecko wsysa. Już po całym dniu karmienia tylko tą butelką zauważyłam, że maluszek mniej płacze z powodu bolącego brzuszka.
Poza tym sama butelka dzięki szerokiej szyjce dobrze się myje, do tego jest wygodna w trzymaniu i ma czytelną skalę. Uważam, że została dobrze wykonana i fajnie zaprojektowana. Zdecydowanie jest to produkt wysokiej jakości."

Beata

"Pierwsza próba była nieudana i się trochę podłamaliśmy. Kolejną próbę podjęliśmy dnia kolejnego i stał się cud. Franek zaczął ciągać butelkę. Tylko przyglądaliśmy się z radością, jak nasz synek pochłania kolejne mililitry mleka. Poczuliśmy ulgę, że udało się osiągnąć w końcu sukces. Najlepsza butelka, jaką posiadamy i wypróbowaliśmy (a sporo ich mamy). Polecamy"

Marcin z Rodziną

"Odbierając prezent nieco zdziwił mnie wygląd. Inne ułożenie smoczka było intrygujące. Uśmiechnęłam się do córci i szepnęłam: "Ciekawe, co Ty na to?" Na codzień karmię piersią, a butla to zamiennik, gdy wyrywam się z domu. i stało się! Teraz Step Up New to taka druga mama :) Moja księżniczka uwielbia z niej pić, gdy tylko nadarzy się okazja :) Tak twierdzi babcia i mąż :) Butla zostaje z nami i będziemy z niej korzystać tak długo, jak to tylko możliwe, bo najważniejszy jest pełny brzuszek i uśmiech na twarzy dziecka :)"

Ksymena

"Mój największy Skarb urodził się 14 marca tego roku. Początki karmienia nie były łatwe, ponieważ Jaś przez początkowe problemy ze ssaniem, zaczął jeść tylko z butelki. Przez cały pierwszy miesiąc dosłownie nie rozstawałam się z laktatorem, bo chciałam, aby jadł moje mleko, jednocześnie próbując go przystawiać do piersi. Nie było to łatwe, gdyż jedzenie z butelki dla Małego było o wiele prostsze, aniżeli ssanie z piersi. Udało mi się jednak wyeliminować butelki. Jednak i tu pojawił się problem, gdyż samo naturalne karmienie uniemożliwiło mi choćby samotne wyjście na spacer. Szukałam długo butelki, którą mały Jaś traktowałby na równi z piersią. Przetestowałam wiele butelek w międzyczasie, jednak żadna w 100% nie spełniła moich oczekiwań, a synek, jak na złość, przestał tolerować butelki. Informację o możliwości przetestowania chicco Step Up New dostałam od koleżanki. Stwierdziłam, że skoro tyle butelek już się przewinęło pod naszym dachem, to mogę spróbować podjąć wyzwanie. Początkowo w ogóle nie mogłam uwierzyć, że to właśnie nas wytypowano do testów, ponieważ nigdy nie miałam szczęścia do takich zabaw. Butelkę odebrałam w wybranym sklepie i gdy tylko wzięłam ją do ręki zaciekawił mnie jej kształt. Zarówno sama szerokootworowa jej budowa, ale i smoczek, który jest ukośny. Już tego samego dnia spróbowałam podać w niej mleko. Udało się! Jaś chwycił ją za pierwszym razem. Wtedy z kolei zwróciłam uwagę, że jest ona bardzo wygodna i praktyczna. Dzięki temu, że smoczek jest pod ukosem, jest on cały czas wypełniony mlekiem. i nie musiałam, tak jak przy innych butelkach, uważać na to, aby dziecko nie nałykało się powietrza. Podczas nocnego karmienia postanowiłam sprawdzić, czy nie będzie problemu z karmieniem naturalnym, ale i tu byłam mile zaskoczona. Dużym plusem okazało się to, że butelka Chicco przypomina pierś mamy i maluch nie protestował. No i herbatki jakoś bardziej zaczęły smakować mojemu Smykowi."

Marta – mama najukochańszego Jasia pod Słońcem

"Ja jako osoba dorosła mogę ocenić tylko wygląd zewnętrzny, a idealnym testerem okazał się mój 10-miesięczny synek. Był zachwycony butelką i smoczkiem, który dokupiłam (odpowiedni dla jego wieku). Butelka nie wymykała mu się z malutkich rączek, a picie z butelki jest wielką przyjemnością. Od kiedy podaję mu picie z tej butelki nie mam problemów, że pije za mało płynów. Do tej pory używałam butelek innej firmy, ale butelka z wielkiego testu jest bezkonkurencyjna."

Agnieszka i 10-ciomiesięczny OSKAR

"W ciągu dnia, gdy jesteśmy sami Antoś pije prosto z piersi, lecz gdy mam kontrolę u lekarza, odciągnięte ręcznie mleko podaje mu tata, babcia lub ciocia. Nie ukrywam, że kupione jeszcze przed porodem butelki innych firm nie sprawdziły się i stoją w szafce. z opowiadań wiem, że pod moją nieobecność głowili się, by Antoś zjadł. w tym przypadku "zaskoczyło" i sama sprawdziłam, jak on pije. Butelka Step Up New ma delikatniejszy smoczek, co pozwala na dobrą pracę języka<. Antoś nie dostawał czkawki po jedzeniu. a co najważniejsze nie kręcił główką, był spokojny i zadowolony."

Anna i Adaś

"Bardzo się cieszę, że mogłam zostać jedną z mam testujących Butelkę Step Up New! Trafiła ona w moje ręce w momencie, kiedy większość karmiących mam rezygnuje z karmienia, czyli podczas wyrzynania się pierwszych ząbków u Dziecka. Mój Synek zaczął boleśnie gryźć moje brodawki. Pogryzione aż do krwi bolały tak, że płakałam podczas karmienia. Bałam się, że karmienie butelką zakończy naszą przygodę z piersią... Butelkę Step Up New dostałam w najbardziej krytycznym dniu, kiedy bolało już ręczne ściąganie pokarmu, a podczas karmienia płakaliśmy oboje z Synkiem. Piotruś szybko polubił nowe "karmidełko", a ja mogłam spróbować wygoić brodawki. Odciągałam pokarm i przelewałam go do nowej butelki. Trzymałam ją blisko piersi, żeby Syn miał wrażenie karmienia piersią. Kształt i rozmiar butelki ułatwiały jej trzymanie i podawanie mleczka Małemu, a on sam przytrzymywał butelkę rączkami. Specjalny ukośny smoczek, miękki silikon, z którego został zrobiony i jego teksturowana baza pozwoliły po zakończeniu leczenia powrócić do karmienia piersią. Podwójny zawór anty- kolkowy pozwolił mi spokojnie karmić Synka bez obaw, że będzie miał kolkę. z uśmiecham patrzyłam, jak bąbelki powietrza wracają do butelki, a nie do brzuszka mojego Maleństwa. Dodatkowo łatwo utrzymać butelkę w czystości. Dzięki tym wszystkim zaletom wiem, że bez obaw mogę połączyć karmienie piersią z butelką. Wiem, że mogę zostawić ściągnięty pokarm dla opiekującej się Dzieckiem Babci i bez obaw wyjść z mężem do kina, a po powrocie karmić piersią. Polecam zdecydowanie każdej mamie! Zwłaszcza, że korzystanie z butelki Step Up New nie oznacza pożegnania z karmieniem piersią.
  Pozdrawiam serdecznie, z podziękowaniem za butelkę, z którą nie chcę się rozstawać!"

Kinga z Piotrusiem

"Natalia moje mleko dostaje bezpośrednio z piersi, bardzo trudno było nam dobrać odpowiednią butelkę by chciała chętnie ssać smoczek. Butelki, które obecnie podawałam Natalii nie odpowiadały jej dlatego, że po prostu nie umiała z nich pić, mimo tego że smoczek był odpowiedni do jej wieku. Wiele butelek, które podawałam Natalii nie odpowiadały jej ze względu na smoczek, katastrofa, nie potrafiła po prostu z nich ssać. w innych butelkach płyn wylewał się na boki. Teraz kiedy Natalia już sama trzyma butelkę były i takie butelki, które były po prostu niewygodne.
Kiedy odebrałam butelkę Chicco Step Up New ku mojemu zaskoczeniu wszystko było na TAK! Po pierwsze po podaniu odciągniętego pokarmu w nowej butelce Natalia bez problemu chwyciła butelkę, a zaraz potem smoczek. Po drugie przy ssaniu nie zakrztusiła się pokarmem. Po trzecie nie musiała się wysilać, by do końca wypić mleko, ponieważ butelka jest tak świetnie zaprojektowana, że smoczek jest cały wypełniony mlekiem. Minusy, obecnie żadnych. Jestem bardzo zadowolona z butelki Chicco Step Up New, Natalia również. Czy poleciłabym ta butelkę mamom? Oczywiście, że tak. Sama już szukam butelki STEP UP NEW 3 i smoczków dla starszych niemowlaków do naszej obecnej buteleczki."

Anna z córeczką Natalią

"Tosia pokochała z niej pić, a ja choć na chwilę mogę chociażby się wykąpać, bez stresu, że zaraz mój głodomorek będzie płakać, a ja nie zdążę się wykąpać. "

Beata Anna i Antonina Zofia - zadowolona testerka

"Syn z butelki zaczął pić bez żadnych problemów, bez płaczu i wypluwania pokarmu. w czasie picia słychać, jak z butelki uchodzi powietrze, dzięki czemu syn nie ma szans na łykanie powietrza, a co za tym idzie, butelka nie przyczynia się do powstawania kolek. Butelkę bardzo wygodnie się trzyma w czasie karmienia. Również bardzo dobrze się czyści. Mieści się w różnych standardowych opakowaniach termicznych oraz podgrzewaczach i sterylizatorach innych firm, co jest dużym plusem, ponieważ nie zmusza do kupowania nowych rzeczy, co pozwala rodzicom na oszczędność. Uważam jednak, że cena butelki jest odstraszająca, jest zbyt wygórowana, jak na polskie realia. Natomiast po wypróbowaniu przyznaję, że jest ona warta swojej ceny."

Zadowolona Mama

"Cieszy nas bardzo fakt, że butelka jest z PP, bez BPA i posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka."

Iwona

"W naszym przypadku smoczek ukośny sprawdza się rewelacyjnie, mogę dzięki niemu ułożyć dziecko przy piersi i karmić je wygodnie butelką, dziecko przybiera pozycję taką, jak przy naturalnym karmieniu, co według mnie przynajmniej w pewien sposób rekompensuje dziecku brak karmienia piersią, dziecko może się wtulić w pierś i ramię mamy i może czuć jej bliskość, jak przy naturalnym karmieniu. Dzięki tej rewelacyjnej butelce mam choć odrobinkę mniejsze wyrzuty sumienia, że jako mama nie do końca się spisuję, gdyż nie mogę karmić swojego dziecka piersią!"

Anita

"Bardzo serdecznie dziękuję za możliwość testowania wraz z moją córeczką butelki CHICCO STEP UP NEW 1.
Moją córeczkę Zosię, która ma 7 tygodni karmię wyłącznie pokarmem naturalnym. Kiedy podaję pierś maleńkiej Zosi łączy nas niepowtarzalna więź, a ja czuję się szczęśliwa, że mogę dać mojemu maleństwu naturalny pokarm okraszony miłością i czułością. Podczas karmienia przytulam córeczkę do siebie i delikatnie głaszczę ją po pleckach. Ona wówczas energicznie pije mleczko, rączkę trzyma na mojej piersi oraz głęboko wpatruje się w moje oczy. Wiem, że czuje się bezpieczna, kochana i szczęśliwa.


Chciałabym utrzymać laktację jak najdłużej. Potrzebuję butelki, która pozwoli mi łączyć karmienie piersią i butelką, bo przecież zdarzają się sytuacje, że wychodzę z domu, a Maluszek pozostaje pod opieką taty lub babci. i tu właśnie pojawił się problem. Zanim otrzymaliśmy do testów butelkę CHICCO STEP UP NEW 1 używaliśmy wielu butelek różnych firm, niestety żadna z nich nie spełniła naszych oczekiwań. Wymienione butelki nie posiadają sprawnego systemu antykolkowego, ich smoczki podczas picia mleka zapadają się, a dziurki w nich są na duże i Maluch krztusi się ssąc pokarm. w rezultacie Zosia podczas posiłku połykała powietrze i była po karmieniu niespokojna, podkurczała nóżki, płakała. Było mi bardzo przykro, kiedy widziałam, jak moje Maleństwo męczyło się z bólem brzuszka i cierpiało. Myślałam, że nie znajdę idealnej butelki dla mojej córeczki i wówczas dowiedziałam się o akcji testowania butelek CHICCO STEP UP NEW 1. Zgłosiłam się, chociaż przyznam szczerze nie sądziłam, że butelka CHICCO rozwiąże nasze problemy.
Kiedy odebrałam butelkę CHICCO STEP UP NEW 1 ze sklepu natychmiast ją wypróbowałam i byłam bardzo mile zaskoczona. Butelka CHICCO okazała się idealna dla mojej córeczki. Smoczek dołączony do butelki CHICCO ma anatomiczny kształt z szerokim oparciem dla warg, który przypomina matczyną pierś podczas karmienia. Ukośny kształt smoczka bardzo przypadł do gustu Zosi ponieważ zawsze pozostaje wypełniony ciepłym mlekiem oraz pozwala na prawidłowe ułożenia maleńkiej główki i szyi podczas posiłku. Ponadto  wielkość dziurki w smoczku jest doskonale dostosowana do możliwości maleńkich dzieci. Antykolkowy system zastosowany w butelce CHICCO minimalizuje połykanie powietrza przez maluszka podczas karmienia i chroni w ten sposób przed wystąpieniem kolki.
Ponadto nowa butelka CHICCO STEP UP NEW 1 jest bardzo wygodna dla rodziców. Jej szeroka szyjka ułatwia napełnianie i mycie butelki. Wcięcie w „butelkowej talii” zapewnia wygodne trzymanie butelki podczas posiłku, a dokładna i czytelna podziałka pokazuje ile maluszek zjadł. Bardzo podoba mi się również kapsel dołączony do butelki CHICCO, który po założeniu na smoczek zapobiega wypływaniu pokarmu np. podczas spaceru i nie potrzebne są już żadne niepraktyczne dyski uszczelniające.
Cieszę się, że firma CHICCO stworzyła system butelek i smoczków STEP UP NEW, które są idealne dla maluszków na każdym etapie rozwoju. Butelka CHICCO STEP UP NEW 1 spełniła wszystkie moje oczekiwania oraz okazała się idealną pomocą przy łączeniu karmienia piersią i butelką. Pozostanę wierna butelkom CHICCO, bo dzięki nim posiłek mojej córeczki jest spokojny, bezpieczny i nigdy nie kończy się bólem brzuszka. Będę polecała nową butelkę CHICCO wszystkim młodym mamom i ich pociechom!"

Monika i mała Zosia